Opinie o Nas

Zwroty i reklamacje

Zwroty i Reklamacje

Naszym klientom proponujemy łatwiejszą procedurę zwrotu (jako dodatkowe prawo konsumenta) zakupionych towarów oraz ich reklamacji. Proponowana przez nas procedura nie ogranicza w żaden sposób procedury ustawowej opisanej w VII i VIII paragraf regulaminu sklepu.

 

 

1. Zwroty

 

Jeśli chciałbyś zrezygnować z zakupu masz na to 14 dni od odbioru zamówienia/przesyłki bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Aby dokonać zwrotu:

 

 1. Muszą Państwo poinformować nas bok@soczewkowydyskont.pl (ewentualnie wysyłając list na adres Biura Obsługi Klienta) o swojej decyzji. Proszę wpisać Państwa nazwisko, pełny adres pocztowy oraz, o ile są dostępne, Państwa numer telefonu i adres e-mail lub skorzystać z formularza odstąpienia od umowy. Aby zachować termin zwrotu, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą chęci zwrotu produktów w ciągu 14 dni od odbioru zamówienia/przesyłki.
 2. Zwracany towar musi być nieuszkodzony, bez utraty jego wartości handlowej (w szczególności w nieotwartym opakowaniu). Jeśli otworzysz opakowanie zbiorcze zwrócimy Ci kwotę proporcjonalnie do wykorzystanych soczewek. Nie dotyczy:
  1. soczewek torycznych, progresywnych, kolorowych
  2. robionych na specjalne zamówienie, lista poniżej
 3. Potrzebny będzie nam numer Twojego konta, na które mają być przesłane pieniądze (nie odbieramy przesyłek pobraniowych). Zostaną one zwrócone do Ciebie w dniu otrzymania przesyłki, nie później niż 14 dni od jej otrzymania.
 4. Odpowiednio zabezpiecz przesyłkę, aby nie uległa uszkodzeniu w trakcie transportu. Pamiętaj aby mieć potwierdzenie nadania przesyłki.
 5. W przypadku zwrotu gwarantujemy zwrot kwoty równej cenie towaru, kosztu transportu w momencie zakupu oraz ewentualne koszty płatności (pokrywasz jedynie koszty przesyłki zwrotnej).
 6. Niestety nie możemy zagwarantować zwrotu soczewek robionych na specjalne zamówienie, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta (lista soczewek poniżej).

 

2. Reklamacje

 

 1. W przypadku reklamacji przejdź do naszego DZIAŁU REKLAMACJI (wymaga założonego konta) lub napisz do nas na bok@soczewkowydyskont.pl.
 2. Reklamacje są rozpatrywane, gdy przesłane produkty można poddać ekspertyzie. Warunkiem przyjęcia soczewek do ekspertyzy jest ich zabezpieczenie przed wyschnięciem. Soczewki powinny być przesłane zanurzone w płynie w pojemniku na soczewki w opakowaniu zabezpieczającym przed uszkodzeniem w trakcie przesyłki.
 3. Do każdej reklamacji podchodzimy indywidualnie i zostanie w najkrótszym możliwym czasie nie przekraczającym 14 dni od momentu jej złożenia.
 4. W przypadku, gdy przesyłka została zagubiona przez „Kuriera” (firmę kurierską, Pocztę Polską) jesteśmy zobligowani do przestrzegania procedury reklamacyjnej „Kuriera”.

 

Lista soczewek robionych na specjalne zamówienie klienta:

 • Proclear Sphere RX 1szt.
 • Proclear Tailor Made Toric 1szt.
 • Soczewki Proclear Multifocal Toric 3szt.
 • Soczewki Proclear Multifocal XR 3szt.
 • Soczewki Proclear Toric XR 3 szt.
Close
pixel